Top 10 vietų Kemere, kurias verta aplankyti

Praėjus pirmajam šių metų mėnesiui, kol mes vis dar kantriai tūnome namuose, internetuose ir vėl po truputį pradeda šmėžuoti spalvingi kelionių pasiūlymai. Nieko keisto, kadangi kurortai ir jų viešbučiai turėjo pakankamai laiko pasiruošti svečių priėmimui, pasaulyje įsivyravus naujoms sąlygoms. Sakoma, kad laikas eina daug smagiau, kai turime, ko laukti. O aš manau, kad nieko nėra malonesnio už atostogas, tad jeigu svarstote, kurį pasaulio kampelį pradžiuginsite savo atvykimu, noriu padėti Jums, mielieji, jį išsirinkti!

Esu plačiai aprašiusi ne vieną Turkijos kurortą, tačiau pažadėjau detaliau papasakoti, kokias vietas rekomenduoju aplankyti būtent Kemere. Tiems, kurie dar nėra jame lankęsi, kviečiu, bent jau mintimis po jį pakeliauti. Galbūt, suplanuosite visa tai pamatyti savo akimis, o tie, kurie jau yra čia svečiavęsi, tikiuosi, su malonia nostalgija pakutenti Jūsų prisiminimus. Tad pristatau Top 10 lankomiausių vietų Kemere, kurias apeisite pėsčiomis.

Nr. 1. Baltas laikrodžio bokštas

Kemeras išties nėra didelis miestas ir pagrindinius, vertus dėmesio objektus galima laisvai apeiti pėsčiomis. Pradėkime nuo svarbiausio statinio, reprezentuojantį miestą. Kaip Vilnius turi Gedimino pilį, Alanija, bei Marmaris turi po savo pilį, o štai Kemeras pilies neturi. Tačiau pačiame miesto centre puikuojasi baltas laikrodžio bokštas, tapęs Kemero simboliu.

Švenčių metu bokštą puošia Turkijos simboliai

Bokšto viršuje įrengtas restoranas, nuo kurio, žvelgiant iš viršaus, visas miestas bei jūrą jums nugula ant delno. Žinoma, vakarieniaudami tokioje prašmatnioje vietoje, būkite pasirengę susimokėti brangiau nei kituose restoranuose. Tiesa, praėjusią vasarą restoranas neveikė, ar jis atsidarys – nežinia, bet gera vieta ilgai tuščia nebūna, tad net neabejoju, kad turizmui sugrįžus į vėžes, Kemero bokšte vėl duris atvers turintis, ką pasiūlyti restoranas.

Kemero simbolis

Nr. 2. M.K. Atatiurko paminklas

Atvykus į Turkiją, neįmanoma nepastebėti giliomis mėlynomis akimis, kiekviename žingsnyje mįslingai į Jus žvengiančio vyro portretų. Tai turkų tautos tėvas Mustafa Kemalis Atatiurkas, iš skutelių surinkęs Osmanų imperijos likučius ir įkūręs Turkijos Respubliką. Tapęs pirmuoju Turkijos prezidentu, savo reformomis šalį vedęs modernios, vakarietiškų pažiūrų valstybės link.  Dėl šios priežasties M.K. Kemalis yra ypač gerbiamas tautos lyderis ir didvyris, kuriam turkai padėką įvairiais būdais demonstruoja iki šiol.

Kad ir į kokį Turkijos didmiestį ar užkampį benuvyktumėte, centrinėje dalyje stovės M.K. Atatiurko paminklas, o pagrindinė gatvė bus pavadinta jo vardu. Kemeras čia irgi ne išimtis – miestelio centrinėje aišktėje, priešais baltąjį laikrodžio bokštą, stovi jo paminklas, kurį apžiūrėti rekomenduoju ir Jums.

Mustafa Kemalis Atatiurkas

Nr. 3. Mečetė

Pagrindinė Kemero mečetė

Mums, kitatikiams, islamiškame krašte prireikia šiek tiek laiko adaptuotis prie dažno kvietimo maldai, skindančio iš mečečių minaretų. Mečetės – islamo maldos namai, ko gero, yra pats egzotiškiausias statinys mūsų akims tokiuose kurortuose, tad kodėl jų neaplankyti?

Kemero centre (taip, ten pat kur turgus, baltas laikrodžio bokštas ir kur stovi M.K. Atatiurkas), į dangų stiebiasi du aukšti minaretai. Beje, vieną jų jau netyčia pakrikštijau savo dronu. Tai ne vienintelė, bet pagrindinė Kemero mečetė. Apie islamo taisykles čia daug nesiplėsiu, tačiau jei norėsite apžiūrėti mečetę iš vidaus, darykite tai tinkamai ir pagarbiai.

☪ Atvykite ne pamaldų metu, ypač ne penktadieniais ~13 val., kada vyksta svarbiausios savaitės pamaldos. 
☪ Prieš įeidami į vidų, būtinai nusiaukite batus, palikdami juos specialiose batų dėžėse.
☪ Mečetės viduje denkite kelius, pečius ir, moterys, savo plaukus. Jeigu neturite su kuo, nepergyvenkite! Dažnai prie mečečių yra specialiai paliekamos skaros, apsisiausti pečius, susisukti sijoną bei paslėpti plaukus.
☪ Vaikštinėti, fotografuoti ir filmuoti viduje nedraudžiama, tik, kaip jau minėjau, gerbiant ir netrukdant melstis atvykusių žmonių ramybės.

Saulėlydis

Nr. 4. Kemero uostas ir jachtų prieplauka

Kemero uostas ir jachtų prieplauka

Vaikščiodami Kemero pajūrio promenada palei jūra, pakrantėje prieisite uostą bei jachtų prieplauką, kur sezono metu prišvartuojama net kelios dešimtys laivų! Deja, po pačią prieplauką vaikščioti negalima – ji aptverta tvora, tačiau tai netrukdo smalsioms akims dairytis aplinkui.

Greta modernių jachtų čia išrikiuoti ir daugiaaukščiai, mediniai laivai, kokiais kadaise plaukiodavo piratai! Šiandien, išskleidę savo bures, jie plukdo poilsiautojus pramogauti į jūrą. Pakeliui sustodami gražiausiose pakrantėse, keleiviai turi galimybę atsigaivinti maudynėmis ir netgi išbandyti paviršinį bei giluminį nardymą Viduržemio jūroje! O tiems, kurie nėra vandens pramogų fanai, laivų įgulos užkuria tokius vakarėlius, kad žmonės varvindami seilę iš kranto stebi parplaukiančius gigantus, kur nuotaikingos muzikos fone šoka visas laivas.

Giluminis nardymas Kemere
Burinis medinis laivas, grįžtantis į Kemero uostą

Nr. 5. Yoriukų parkas

Yoriukų parko maketas

Visai čia pat prieplaukos, ant iškyšulio kalno yra įrengtas Yoriukų parkas. Yoriukai, tai pirmieji Kemero gyventojai, kurie kadaise gyveno šiame buvusiame žvejų kaimelyje, pasiekiamo tik jūriniais keliais. Dabar šis parkas, tai mini etnografinis muziejus po atviru dangumi. Tad jeigu Jums smalsu, kaipgi atrodė pirmųjų Kemero gyventojų gyvenamieji namai, buitis, apranga ir kiti jūrinio gyvenimo niuansai, būtinai apsilankykite jame.  Įėjimas įkainotas 5 doleriais.

Kemero iškyšulys

Nr. 6. Kemero parkai

Kemeras yra žalias miestelis ne tik dėl jį supančių klanų, bet ir parkų, kurių čia apstu. Palikdami prieplauką už nugaros ir tolstant gilyn į miestą, pateksite į Olbijos parką, papuoštą moderniomis skulptūromis, fontanais, vaikų žaidimo aikštele ir spalvotomis rankdarbių prekyvietėmis. Šiame parke yra kavinių ir užkandinių, o vietiniai Kemero gyventojai mėgsta parke ant žolytės atsinešti savo kėdes, užkandžius, net kaljanus ir rengti piknikus kartu su savo šeima bei augintiniais. Kiek gi galima sėdėti prie tos jūros… 🙂

Olbijos parko fontanas

Nr. 7. Pėsčiųjų bulvaras

Pakeliui link pėsčiųjų bulvaro

Na, o toldami nuo jūros ir vingiuodami parko takeliais, pateksite į pagrindinį miesto pėsčiųjų bulvarą. Šį bulvarą galėčiau sulyginti su mums gerai pažįstama Palangos J. Basanavičiaus gatve, tik be Laukinių Vakarų Salūno, Metelicos ir kitų klubų. Vis dėlto, tai triukšmingiausia Kemero dalis (neskaitant) turgaus, kurioje galite ne tik skaniai pavalgyti, bet ir įsigyti visko, ko tik širdis geidžia – nuo prieskonių iki aukso dirbinių. Be to, čia yra ir bankomatų, vaistinių, optikos centrų, net policijos komisariatas ir kitos valstybinės institucijos, kuruojančios miestelio gyvenimą.

Nr. 8. Naktiniai klubai

Nuotrauka iš "AuraClubKemerOfficial" Facebook puslapio

O kad jau prakalbau apie naktinius klubus, kam viešbučio vakarinė programa pasirodys silpnoka, siūlyčiau sudalyvauti „Aura“ ar „Inferno“ klubų organizuojamuose vakarėliuose. Čia atvyksta koncertuoti garsiausios žvaigždės ne tik iš Turkijos, Rusijos bei kitų šalių. Mėgstantiems tokius atlikėjus, kaip: Zivert, Inna, Timati, 2 Mashi ar Maks Korzh, didelė tikimybė, kad juos išvysite būtent čia.  Be viso to,  rusiškos muzikos fone čia organizuojami teminiai vakarėliai, putų šou ir kitos pramogos turistams.

Nr. 9. Mėnulio šviesos paplūdimys

Vienas didžiausių parko restoranų "Dakapo Beach Club"

Norintiems pakeisti aplinką ir ištrūkti iš viešbučio teritorijos, rekomenduoju aplankyti viena gražiausių Kemero vietų –  Mėnulio šviesos paplūdimį („Moonlight Beach“), įsikūrusį tiesiog ant jūros kranto. Parkas didelis, jame veikia netgi delfinariumas, kuriame periodiškai rengiami delfinų šou bei privatūs pasiplaukiojimai su delfinais.  Be to, čia gausu augmenijos – auga palmės, pušys, bananai ir, kaip nebūdinga Kemerui, šis parkas išsiskiria smėlėtu paplūdimiu, kur ant kranto vienas po kito rikiuojasi restoranai.

„Qualista Beach“ restoranas
Kemero delfinariumas

Rekomenduočiau apsilankyti „Dakapo Beach Club“ ar bohemiško stiliaus „Qualista Beach“ restoranuose ir nepraleisti progos pasimėgauti gardžiu maistu, vyno taure ar kaljanu, sėdint ant jūros kranto, aplinkui degant laužams. Vakarais dažnai čia vyksta ir gyvo garso koncertai, kurių paklausyti prisistato net privatūs laiveliai –  tikrai labai jauki ir romantiška vieta.

Naktinės programos klausytojai

Nr. 10. Turgus!

Turgus yra viena iš tų vietų,  kur turistinėje aplinkoje galima surasti autentikos. Į jį ne tik apsiprekint, bet kartu ir pasižmonėti ateina vietiniai miestelio gyventojai. Žinoma, turgus pritaikytas ir turistams – kainos surašytos keliomis kalbomis ir perskaičiuotos doleriais, o prekeiviai yra įvaldę pakankamai rusiškų frazių, kad įsiūlytų Jums savo produkcijos daugiau, nei buvote nusiteikę pirkti.

Kemero turgaus gėrybės

Čia patekus, atsiveria toks gausybės ragas, kad Kemere turgus padalintas veikti atskiromis dienomis! Pirmadieniais –  vaisių ir daržovių, o ketvirtadienį (dienos kartais keičiasi) – rūbų ir batų turgus. Vaisių ir daržovių turgus vien tuo neapsiriboja. Čia yra ir riešutų, arbatų, baklavos, granatų sirupo, alyvuogių aliejaus, jūros ir kitų gėrybių – jį aprašiusi ir nufilmavusi esu štai čia.

Na, o rūbų/batų turguje prekės tokios, kokias matome pas mus turguose. Juk iš ne kitur jos pas mus ir atkeliauja. Be to, labai panašiomis kainomis ir tokią pačią produkciją galima įsigyti ir eilinę dieną pas gatvės prekybininkus, nelaukiant „turgaus dienos“. 

Įsidėmėkite, kad turgus vyksta skirtingose vietose!  Vaisių ir daržovių randasi už pagrindinės mečetės, o rūbų/batų turgus organizuojamas miesto pakraštyje esančioje didelėje aikštelėje pavadinimu Ralli Sahası. Bent kiek susipažinusiems su Kemeru,  surasti šias vietas bus tikrai nesunku. Be to, turgus per Kemero regiono kaimelius keliauja skirtingomis dienomis, vyksta maždaug nuo 8 iki 20 val., kitaip tariant, kol sutemsta. Ir svarbiausia –  nepamirškite derėtis!

O kaipgi hamamas?!

Hamamas. Autorius Engin Akyurt iš Unsplash

Kaip bonusinį pasiūlymą, negaliu nepaminėti hamamo! Hamamas, arba suprantamiau, turkiška pirtis yra viena autentiškiausių patirčių, kurias privalo nors kartą pamėginti kiekvienas Turkijos svečias. Hamame atliekamas viso kūno šveitimas bei prausimas muilo putomis. Čia mėgaujamasi saunos, garų kambario, sūkurinės vonios procedūromis, kurios yra vainikuojamos atpalaiduojančiu kūno masažu. Visų procedūrų trukmė yra apie 1,5 val., o kainos prasideda maždaug nuo 25 eurų už minėtų procedūrų paketą.

Aplankę šias vietas, miestelį  pažinosite, kaip savo penkis pirštus! Vis dėlto, jei Kemere jau esate svečiavęsi, kurios vietos Jus sužavėjo labiausiai? Galbūt jūs turite kitokių pasiūlymų, ką rekomenduotumėte aplankyti atvykusiems ? O jei Jūs dar tik planuojate savo atostogas Kemere, kurią vietą lankysite pirmiausiai? Labai įdomu!  Būtinai pasidalinkite. 🙂

Gražiausias Kemero vietas galite pamatyti šiame video