Sezonas "Turkija 2021" prasideda!

Šypsotis tikrai turiu dėl ko – po pusantrų metų pertraukos Turkijoje ir vėl ėmė leistis lėktuvai iš Lietuvos! Nors dangus šiomis dienomis dosniai nedalina saulės spindulių, tačiau juos galima išvysti žmonių akyse – pagaliau poilsis, šiluma, bundanti pavasario gamta ir… “nebe tos pačios keturios sienos!” – kaip pasakė atostogauti atvykę žmonės.

Iš tiesų, sezonas čia dar tik įsibėgėja. Gatvės apytuštės, daug kur vyksta paruošiamieji darbai: atnaujinami atsilupę dažai, atsodinama žolė, genimi medžiai – miestelis puošiasi. Viskas būtų lyg ir taip pat, kaip ir metai iš metų sezono pradžioje, bet gatvėse nešiojamos kaukės ir savaitgaliais vykstanti komendanto valanda vietiniams gyventojams, galiojanti nuo 21:00 iki 05:00, primena apie susiklosčiusią situaciją. Turistams šis įstatymas negalioja, tačiau nuo 21:00 valandos restoranai užsidaro ir maistą tiekia tik išsinešimui. Visi savais būdais stengiasi kovoti su pandemija.

Beje, artėja musulmonams itin svarbus laikotarpis – Ramadanas. Tai pasninko mėnuo, prasidėsiantis balandžio 13 d. kai nuo saulėtekio iki saulėlydžio musulmonams negalima nieko glausti prie lūpų: negalima valgyti, rūkyti, net gerti vandens ir tenka susilaikyti nuo kūniškų malonumų – Ramadano laikotarpiu, tai yra didžiulė nuodėmė. Po šio išbandymų mėnesio seka džiugi šventė, trunkanti net 3 dienas, kai žmonės lanko savo artimuosius, dovanoja dovanas vieni kitiems ir valgo itin daug saldumynų, taip ši šventė gavo “cukraus šventės” vardą. Turkijos valdžios sprendimu, viso Ramadano laikotarpiu restoranai nepriims klientų ir tieks maistą tik išsinešimui, taip bus ir atostogų po Ramadano metu. Vėliau tikimasi, kad gyvenimas sugrįš į kiek įprastesnes vėžias…

O kaip atrodo atostogos šiomis sąlygomis? Žmonės, ištrūkę iš kasdienybės, nori visko – keltis į kalnus, pasiplaukioti laivu jūroje ar plaukti ledine kalnų upe, pamatyti kažką unikalaus ar tiesiog įkvėpti gaivaus laisvės oro. O ir pramogų bei ekskursijų kainos yra atpigusios, siekiant padrąsinti žmones pasimėgauti turkiškais malonumais. Savo ruožtu, viešbučiai jau nuo praeitų metų yra įsivedę saugumo sistemą: darbuotojai dirba su kaukėmis, visur laikomasi atstumo, dezinfekuojama, tačiau, sukuriama tokia aplinka, kad atvykę svečiai jaustųsi saugūs ir galėtų nors trumpam pamiršti diena iš dienos skaičiuojamus atvejus…  Taigi laukiam Jūsų atvykstančių !